GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-10-2020 12:05   Güncelleme : 27-10-2020 12:05

YENİ HÜKÜMET KONAĞININ TEMELİ ATILDI

İlçemizde yeni hükümet konağının yapılacağı 4.200 m2'lik alanda inşa edilecek olan yeni hükümet konağı binasının temeli Samsun Valisi Sayın Dr. Zülkif DAĞLI tarafından atıldı.

YENİ HÜKÜMET KONAĞININ TEMELİ ATILDI

Samsun Valisi Dr. Zülkif DAĞLI, ilçemizde bir dizi incelemelerde bulunmak ve yeni hükümet konağı binasının temel atma törenine katılmak amacı ile ilçemizi ziyaret etti. Hükümet Konağı önünde İlçe Kaymakam V. Sayın Fatih EROĞLU, Belediye Başkanımız İlyas ACAR , kurum müdürleri ve siyasi parti temsilcilerinin karşılaması ile başladı.
Temel atma töreninin açılış konuşmasını Vali Yardımcısı Sayın Hasan BALCI İlçemizde yeni hükümet konağının yapılması konusunda bilgiler aktardı. Daha sonra İlçe Müftüsü Orhan BAL kürsüye çıkarak yapılacak olan yeni hükümet konağının ilçemize, milletimize ve tüm insanlığı hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu.
Samsun Valisi Sayın Dr. Zülkif DAĞLI "Temel atma törenini pandemi dolayısıyla çok kısıtlı sayıda bir kadromuzla yaptık. Alaçam hükümet konağımız gerçekten önemliydi. Bu manada temelimizi attık. Yaklaşık bir yıl sonra buranın inşaatı bitmiş olacak. Binanın açılışını da hep birlikte yaparız diye temenni ediyorum. Burada sayın İçişleri Bakanımıza, yine bakanlığımız kadroları ve tüm emeği geçenlere hepsine teşekkür ediyorum. Bu manada da Alaçam ilçemizin önemli bir sorunu bitmiş olacak. Çünkü kamu kurumlarımızın çoğunluğu değişik yerlerdeydi. Burada toplamış olacağız" dedi. Samsun Valisi Sayın Dr. Zülkif DAĞLI, Kaymakamlık makamına geçerek Alaçam Kaymakam Vekili ve Yakakent Kaymakamı Sayın Fatih EROĞLU'dan İlçemizde devam eden çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı ve görüş alıverişinde bulundu.