GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-03-2022 16:49

SGK EN AZ LİSE MEZUNU PERSONEL ALIMI YAPACAK

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) personel alımı tercihleri geçtiğimiz günlerde başladı. Bu kapsamda en az lise mezunu 550 personel alımı başvuruları 18-24 Mart tarihleri arasında yapılabilecek. Peki, SGK personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları neler? İşte başvuru detayları...

SGK EN AZ LİSE MEZUNU  PERSONEL ALIMI YAPACAK

SGK personel alımı başvuruları için son günler. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacak. SGK’ya 450 destek personeli, 80 koruma ve güvenlik görevlisi, 20 teknisyen olmak üzere toplam 550 sözleşmeli personel alınacak. Başvurular, 24 Mart’ta sona erecek.

ÖSYM’den yapılan açıklama şu şekilde:

“Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2022/6 Tercih Kılavuzuna saat 11.00’den itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 18 – 24 Mart 2022 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 24 Mart 2022 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2022/6 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.”

KONTENJAN DAĞILIMI

-20 Destek Personeli ( Aşçı Yardımcısı ),

-45 Destek Personeli ( Aşçı ),

-22 Destek Personeli ( Basit Bakım ),

-3 Destek Personeli ( Bulaşıkçı ),

-6 Destek Personeli ( Dağıtıcı ),

-2 Destek Personeli ( Garson ),

-2 Destek Personeli ( Isıtma ),

-65 Destek Personeli ( Şoför ),

-281 Destek Personeli ( Temizlik ),

-40 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

-16 Teknisyen ( Elektrik - Elektronik ),

-3 Teknisyen ( Makina ),

-1 Teknisyen ( Sıhhi Tesisat )

SGK 550 MEMUR ALIMI VE PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 2022 yılı 550 Kamu Personeli alımı yapacağını ilan etti. Alımlar Tercih kılavuzu ile Lise ve Ön Lisans mezunu adaylardan yapılacak. Buna göre,

-Lise mezunu 506,

-Ön Lisans Mezunu 44, memur personel alımı yapılacak.

LİSE MEZUNU MEMUR ALIMI KADROLARI VE KONTENJAN DAĞILIMI;

Sosyal Güvenlik Kurumu lise mezunu 506 kişilik kadro ile memur alımı ve Kamu personeli alımı yapacak. Bu kapsamda alımlar Türkiye Geneli olmak üzere 506 Memur Aımı ve Personel Alımı yapılacak. Alımlar,

-Destek Personeli, -Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

-Teknisyen, kadrolarında yapılacak.

ÖN LİSANS MEZUNU MEMUR ALIMI YAPILACAK KADROLAR;

Ön lisans mezunu 44 kişilik kadro ile memur alımı ve personel alımı yapılacak. Bu kapsamda alımlar, -Destek Personeli ( Sekreter ), -Koruma ve Güvenlik Görevlisi, olmak üzere toplamda 44 memur alımı ve personel alımı yapılacak.

SGK PERSONEL ALIMI TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2022/6 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacak.

Yerleştirme sonuçlarının ÖSYM internet sayfasında ilan edilmesine müteakip, adaylardan istenilecek belgeler ve diğer açıklayıcı bilgiler Sosyal Güvenlik Kurumu internet adresinde (http://www.sgk.gov.tr) ilan edilecek.

Kaynak: finans7.com

AdminAdmin