GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-11-2020 00:09   Güncelleme : 29-11-2020 00:09

SAMSUN PROTOKOLÜNE KORONAVİRÜS ŞOKU

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla Samsun’da gerçekleştirilen kentsel dönüşüm ve altyapı yatırımları temel atma programı öncesinde programa katılacak olan protokol üyeleri teste tabi tutuldu.

SAMSUN PROTOKOLÜNE KORONAVİRÜS ŞOKU

Temel atma töreninin hemen sonrasın test sonucu pozitif gelen Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç apar topar tören alanından ayrılarak evinde karantinaya geçti. Başkan Kılıç ile başlayan test sonucu süreci AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma ve alınan sondakika bilgisine göre Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ile devam etti.

Testi pozitif çıkan başkanlar sonuçları sosyal medya hesaplarından duyururken Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül henüz resmi bir açıklamada bulunmadı.

Daha sonra bu kervana Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman’da dâhil oldu. Dolayısıyla bir günde Samsun’da 1 Kaymakam, 4 Belediye Başkanı ve 1 İl Başkanı karantinaya alındı.

Önümüzde ki günlerde programa katılım sağlayan diğer protkol üyelerinin test sonuçlarının ne olacağını, karantinaya alınıp alınmayacakları merak konusu oldu.