SAĞLIK
Giriş Tarihi : 14-03-2021 16:44   Güncelleme : 14-03-2021 16:51

RİSK HARİTASI DEĞİŞECEK VAKA SAYISINDA ARTIŞ

Birkaç haftadır açıklanan Türkiye koronavirüs '100 bin kişide' vaka sayısı haritası ile birlikte iller 4 şekilde risk gruplarına ayrılmıştı. Son günlerde yaşanan vaka artışı ile birlikte pazartesi günü koronavirüs risk haritası değişecek.

RİSK HARİTASI DEĞİŞECEK VAKA SAYISINDA ARTIŞ

1 Mart tarihi ile birlikte Türkiye'de normalleşme süreci başladı. Normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte mutant virüsünde etkisiyle Türkiye'de vaka sayısı yine artışı geçti. Normalleşmeye başlayan bazı illerde büyük artış yaşanırken pazartesi günü yapılacak kabine toplanıtısı ile birlikte risk haritası değişecek ve yeni tedbirler alınacak.

YENİ KARARLAR ALINACAK

Pazartesi günü yapılacak Kabine toplantısında, masada olacak ana gündem maddesi yine koronavirüs salgınının seyri olacak. Kabine toplantısının ardından Türkiye'nin koronavirüs salgınındaki risk haritası güncellenecek ve vaka artışı yaşanan illere yeni tedbirler getirilecek.

3 BÜYÜKŞEHİR ALARM VERİYOR

Geçen gün açıklanan 100 binde vaka sayısı haritasında, 3 büyükşehirde de vakaların arttığı görüldü. 100 bin kişide İstanbul'da 111,57, Ankara'da 54,83, İzmir'de 66,47 vaka var. Turuncu kategoride olan İstanbul'da vakaların artması , yeni kısıtlamaların gelebileceğini gösterdi.

KABİNE PAZARTESİ TOPLANIYOR

Kabine 15 Mayıs 2021 Pazartesi günü toplanacak. Kabine toplantısında kısıtlamalar ve illerdeki vaka durumu değerlendirilecek. Kabine sonrası alınan kararlar açıklanacak.