GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-02-2021 09:49   Güncelleme : 02-02-2021 09:49

RESTORAN VE KAFELERLE İLGİLİ AÇIKLAMA!

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

RESTORAN VE KAFELERLE İLGİLİ AÇIKLAMA!

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan 'ın açıklamalarından satır başları:
8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim-öğretimin 1 Mart'ta başlaması için hazırlıklara başlanacak

- 'Köy okullarında 15 Şubat'ta yüz yüze eğitim başlıyor'

- Üç beş aç gözlü tüccarın milletimize ekmeğini zehir etmesine göz yummayacağız. Tarla veya fabrikayla market arasındaki fiyat farklarının ekonomik gerekçelerle izah edilemeyecek seviyelere çıkması bizi de rahatsız ediyor.

- Yüksek enflasyonun hem üretici hem de tüketici cephesinde oluşturduğu tahribatın farkındayız. Gıda enflasyonu en büyük tehditlerden biridir

- Yeni anayasa için harekete geçebiliriz

- TÜRKSAT 5A uydumuzu 8 Ocak'ta yörüngesine yolcu ettik. Uzay çalışmalarında uzak mesafelerdeki uydular yerine düşük maliyetteki sebebi nedeniyle mikro uyduların önemi artıyor.

- Türkiye'de görev yapan AB elçileri ile yaptığım toplantıda, ilişkilerimizi saygı ve ortak hedeflerde geliştirmeyi teyit ettik.

- Silvan projesi, GAP'ın en bereketli bölgelerden birini oluşturuyor. 2 milyon dekar alanı sulayacak. İnşallah hem barajın hem tünellerin inşasını tamamlayarak, Diyarbakır topraklarını ülkemiz için önemli kazanç haline getireceğiz. 25 Ocak'ta Elazığ'a gittik. Toplamda 8 bin konutun anahtarını hak sahiplerine verdik.

-Vakaların belirli sayısının altına düşmesiyle esnaf ımıza yönelik kısıtlamaların kademeli gevşetilmesi takvimini başlatmayı planlıyoruz. Restoran ve kafelerin açılmasına İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu karar verecek.