GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-07-2020 16:17   Güncelleme : 21-07-2020 16:17

PINAR GÜLTEKİN CİNAYETİNDE İLK İFADE ORTAYA ÇIKTI

Muğla'nın Ula ilçesi Akyaka Mahallesi'nde yaşayan 5 gündür kayıp olan 27 yaşındaki Pınar Gültekin’in bulunması için jandarma çalışma başlatmıştı.

PINAR GÜLTEKİN CİNAYETİNDE İLK İFADE ORTAYA ÇIKTI

Bazı kişilerle görüşen jandarma ekipleri genç kızın yakılıp, bir varil içine konulduktan sonra üzerine beton dökülüp sarp bir araziye atıldığını öğrendi. Jandarma yerkesik bölgesinde üzerine beton dökülmüş vaziyetteki metal bir varili buldu. İtfaiye ekipleri tarafından içerisine zarar verilmeden özenle açılan varilden Pınar Gültekin’in cesedi çıktı.

Olayla ilgili gözaltına alınan eski sevgilisi Cemal Metin Avcı suçunu itiraf etti. Katil zanlısı Avcı’nın birçok kadın cinayetinde karşılaşılan ifadelere benzer bir savunma yaptığı görülüyor. Evli ve bir çocuk babası olduğu belirlenen Cemal Metin Avcı’nın Emniyet’te şunları söylediği öğrenildi: * Pınar ile ayrıldıktan sonra kendime gelemedim. Yeniden onunla birlikte olmak istedim, teklifimi kabul etmedi.

* O zaman son olarak “Çiftlikte bir akşam yemeği yiyelim” diye ikna ettim. Çiftliğe gittik, yemek yedik, yine bana dönmesini istedim. Oysaki o başkası ile olduğunu söyledi, zaten bunu hissediyordum. * Kıskançlık krizine girmiştim. Tartıştık, bana saldırdı, kavga ederken öldü.

Cesedini yok etmek istedim. Önce yakmaya çalıştım. Olmadı, başaramadım. * Sonra bidona soktum, üzerine beton döktüm, yakalanacağımı biliyordum. * Onu çok sevmiştim, çaresiz kaldım. Kıskançlık krizine girmiştim. Çok pişmanım. Çiftliğe gittiğimizde öldürme niyetim yoktu.

Barışıp birlikte olmayı düşünüyordum.

Kaynak: Sözcü