bafrahaberleri.com | Sizin için
HV
27 EYLÜL Çarşamba 05:37
Advert

OMU TIP FAKÜLTESİ HASTALARA DESTEK OLUYOR

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ve Türk Kızılay Samsun Şubesi iş birliğiyle hazırlanan “Sevgi Bohçası” ve “Hoş Geldin Paketi” sosyal sorumluluk projeleri kapsamında hasta ziyaretleri gerçekleştirildi.

Sağlık
Giriş Tarihi : 31-12-2021 21:16
OMU TIP FAKÜLTESİ HASTALARA DESTEK OLUYOR
"

Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Fatih Özkan, Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Yasemin Bilgin Büyükkarabacak, hastane yönetimi ve Türk Kızılayı Samsun Şubesi görevlilerinin katılımıyla Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi gören hastalara hediye paketleri verildi.

Yeni yılda da devam edecek olan ziyaretlerde; “Hoş Geldin” projesiyle Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi olmak için ilk kez yatışı yapılan 0-17 yaş arasındaki lösemi, kanser veya kronik hastalık tanısı almış çocuklara, hastanede geçen uzun tedavi sürecinde ihtiyaç duyabilecekleri malzemelerden oluşan hediye paketleri sunuldu. Ziyaretlerle hastaların moral ve motivasyonunu arttırmayı amaçlanarak hastaların hastaneye uyum ve tedavi süreçlerini kolaylaştırmak için psikososyal destek verildi.

“Sevgi Bohçası” projesi kapsamında ise Tıp Fakültesi Hastanesinde dünyaya gelen ihtiyaç sahibi yeni doğanların ve annelerinin, öncelikli olarak hijyen, giyim eşyası ve temel bebek bakım ihtiyaçlarını karşılayacak malzemelerden oluşan bohçalar sunuldu.

Admin

EditörEditör

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR