bafrahaberleri.com | Sizin için
HV
04 ARALIK Pazartesi 03:59
Advert

MUHABİRE YAPILAN SALDIRIYA KINAMA

Bafrahaberi.com internet haber sitesi muhabiri Eren Sivrikaya, bıçaklı yaralama olayına karışan şüphelilerin yakınları tarafından önceki gün adliye önünde saldırıya uğrayarak darp edilmiştir.

Asayiş
Giriş Tarihi : 06-09-2023 13:48
MUHABİRE YAPILAN SALDIRIYA KINAMA

Bu haberleri/saldiri" class="taglink" title="saldırı Haberleri">saldırı muhabir kardeşimiz ile birlikte, Anayasa ile güvence altına alınan, insan haklarına, demokrasiye, basın ve ifade özgürlüğüne, halkın haber alma hakkına yapılan alçak bir saldırıdır.


Halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkı için görev yapan meslektaşlarımızın çalışmalarının engellenmesi basın özgürlüğüne kasten yapılmış bir müdahaledir. 


Meslektaşımıza yapılan saldırıyı gerçekleştirenler hakkında en kısa sürede gereğinin yapılması için konunun takipçisi olacağız. 
Halkın haber alma özgürlüğüne müdahale etmek sadece basın mensuplarını değil, kamu kurumları başta olmak üzere herkesi ilgilendirmektedir. 


Adli makamların ise bu olayı sıradan bir darp olayı şeklinde değerlendirmemesi gerektiğini belirtiyor, olayın faillerinin emsal teşkil etmesi açısından en yüksek ceza ile cezalandırılmasını talep ediyoruz.


Görevi başında saldırıya uğrayan meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, saldırıyı gerçekleştirenleri ise şiddetle kınıyoruz.


Bafra Gazeteciler Cemiyeti

EditörEditör

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR