bafrahaberleri.com | Sizin için
HV
04 ARALIK Pazartesi 03:02
Advert

Mardin Kızıltepe İlçesi Zergan Deresi Atık Sulardan Kurtarılıyor

Kızıltepe ilçe merkezinden geçen Zergan Deresi’nde meydana gelen kötü koku ve görüntünün önüne geçmek için yaklaşık 500 binanın atık suyunun dereye akıtılması engellenerek olması gerektiği gibi bertaraf ediliyor.

Köşe Yazısı
Giriş Tarihi : 06-12-2022 19:45
Mardin Kızıltepe İlçesi Zergan Deresi Atık Sulardan Kurtarılıyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Kızıltepe ilçe merkezinde geçen Zergan Deresinde ıslah çalışmalarını sürdürüyor. Mardin-Kızıltepe Muhtelif Mahallelerinde Kanalizasyon Şebekesi Projesi kapsamında, Zergan Deresi hattı boyunca var olan yerleşim yerlerinin dereye akan atık sularının kanalizasyon hatlarına bağlanıyor.

Zergan Deresi boyunca yaklaşık 500 binanın atık sularının dereye akması engellenerek kanalizasyon hattına bağlama çalışmaları devam ediyor. Projenin gerçekleşme yaklaşık yüzde 90 seviyesinde. Hava koşulları el vermesi halinde iki ay içerisinde bitirilmesi hedeflenmekte.

Proje bitirildiğinde Şahkulubey Mahallesi, Ersoylu Mahallesi, Mevlâna Mahallesi ve Bahçelievler Mahallelerinde Zergan Deresi boyunca akan kanalizasyon suları yeni yapılacak kolektör hattına bağlanıp atık su arıtma tesisine ulaştırılacaktır.

Mardin-Kızıltepe Muhtelif Mahallelerinde Kanalizasyon Şebekesi Projesi tamamlandığı zaman kötü koku ve görüntünün önüne geçilecek, derede teressübat malzeme yığılmasının ve aşırı yağışlarda yaşanabilecek taşkınların önüne geçilmesi planlanmaktadır.

EditörEditör

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR