bafrahaberleri.com | Sizin için
HV
31 MART Cuma 22:37

Manisalı öğrenciler itfaiyecilerle tanıştı

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Yunusemre Hatice Görgülü Anaokulu öğrencilerini ziyaret ederek, itfaiyecilik ve itfaiyenin çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Gündem
Giriş Tarihi : 10-12-2022 16:47
Manisalı öğrenciler itfaiyecilerle tanıştı

MANİSA (İGFA Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, Yunusemre ilçesinde bulunan Hatice Görgülü Anaokulu öğrencilerini ziyaret ederek, miniklere itfaiyecilik mesleğini tanıttı. Meslek tanıtım etkinliğinde İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, Okul Müdürü Ali Emül, itfaiye eğitmenleri, anaokulu öğretmenleri ve Gönüllü İtfaiyeci Ahmet Uzun da yer aldı.

Etkinlikte, minik öğrencilere, itfaiyenin görevleri, çalışma alanları ve yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunulurken aynı zamanda yapılan kurtarma çalışmaları hakkında da bilgiler verildi. İtfaiyecilik mesleğinin de tanıtımının yapıldığı ziyarette minik öğrenciler yangının oluşumu, nedenleri, yangın esnasında yapılması gerekenler ve yangın tedbirleri hakkında bilgilendirildi. Eğitim sonunda İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, miniklere Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından gönderilen çeşitli hediyeler takdim ederken, Okul Müdürü Ali Emül’e de destekleri nedeniyle teşekkür etti.

AdminAdmin

YORUMLAR