EKONOMİ
Giriş Tarihi : 02-04-2022 10:20

LPG'YE YENİ ZAM GELİYOR!

Son dönemlerde gelen akaryakıt zamları vatandaşı iyice bunaltmıştı.Bunların üzerine Brent Petrolün hisselerinin düşmesinden dolayı benzine ve motorine indirim bekleniyordu,bunların yanı sıra LPG'de de bir düşüş bekleniyordu fakat gelen son dakika haberine göre LPG'ye yeni bir zammın yolda olduğu belirtildi!

LPG'YE YENİ ZAM GELİYOR!

KRT'den Olcay Dilek bugün bir yazı kaleme aldı ve sektör yetkililerinden aldığı haberi paylaştı. Aktarılan son dakika bilgilerine göre benzin ve motorin fiyatlarından dolayı LPG'de de bir gelişme yaşandığına yer verildi.

Gelen son dakika bilgilerine göre otogaz fiyatlarında bir güncellemeye gidileceğine , 4 Nisan 2022 Pazartesi ya da 5 Nisan 2022 Salı günü LPG'nin litre fiyatına zam geleceğine yer verildi. Zammın 60 ile 65 kuruş arasında olacağı düşünülürken zamlarla birlikte LPG litre fiyatının 12 lira seviyesine kadar çıkması bekleniyor.

BENZİNE 2 NİSAN'DA (BUGÜN) İNDİRİM GELİYOR

Sektör yetkililerinden edinilen son bilgilere göre benzin fiyatına 2 Nisan tarihinden itibaren 88 kuruş indirim geleceğine yer verildi.

MOTORİNE'DE İNDİRİM GELİYOR

Motorin fiyatına geçtiğimiz gün 1.37 TL'lik indirim yapıldı. Daha sonra ise 88 kuruşluk bir indirim daha geliyor.

BRENT PETROL DÜŞÜŞE GEÇTİ

Brent petrol fiyatında son dönemlerde peşpeşe düşüşler yaşandı. 123 dolar seviyesine kadar çıkan brent petrolün varil fiyatı, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın nabzının düşmesi ile düşüşe geçti. Şu sıralar brent petrol 104 dolar seviyesine kadar geriledi. Türkiye'de brent petrolün yükselmesi ve dolar kurunun da artması ile akaryakıt fiyatları çok ciddi oranda arttı.

Kaynak: Finans7.com

AdminAdmin