GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-02-2021 16:44   Güncelleme : 21-02-2021 16:44

KIRSAL ALANLARA YERLEŞENLERE DESTEK

Koronavirüs salgınının hayatımıza girmesiyle kalabalık şehirlerden kırsal alanlara geçişler arttı. Yapılan açıklamaya göre işini ve tüm düzenini kırsal alanlarataşınanlara 30 bin TL hibe destek ödenecek.

KIRSAL ALANLARA YERLEŞENLERE DESTEK

Kırdal alanlara yerleşen vatandaşlar hem maddi açıdan kolay toparlanıyor hemde korona virüse daha geç yakalanıyor. Dolayısıyla büyük bir kesimin kırsal alanlara yerleşmesiyle devlet ekonomisi tarın yönüne ivme kazandı.

Üretim arttı hazinenin yüzü güldü. Devlet bu durumun artarak devam etmesini bekliyor. Bunun için vatandaşlara hibe desteği vereceğini açıkladı. Verilecek olan hibe destek kimi vatandaş için teşvik niteliğinde olurken kimi vatandaşlar için ilerini büyütecek bir kapı olacak. Daha önceden kırsal alana gidip yeni başlattığı girişimi olan vatandaşlara verecek hibe destek de amaç vatandaşın işini büyütmesi olarak açıklandı. Ancak halihazırda projesi olan vatandaşlar ve bu projeyle kırsala yerleşecek olan vatandaşlar içinse girişimciliködemesine benzer bir ödeme yapılacak. Bu sayede her iki tarafa da yarayacak bir ödeme olacak. 30 bin TL olarak belirlenen ödemeden geri ödeme talep edilmeyecek. 18 yaşından  büyük herkes bu ödemden yararlanabilecek. Ayrıca vatandaşınkırsala alana göçmesi ve işinin ana merkezininkırsalda olması da önemli bir detay olarak belirtildi.