Gündem
Giriş Tarihi : 02-07-2021 10:23

KAMUNUN 5 KURUŞUNU KİMSEYE YEDİRTMEM

İlkadım Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleşen Temmuz ayı meclis toplantısında 5 gündem maddesi görüşüldü.

 KAMUNUN 5 KURUŞUNU KİMSEYE YEDİRTMEM
"

Temmuz ayı meclis toplantısının ilk gündem maddesi olarak belediye meclisinin her yıl bir ay tatil kararı oy çokluğu ile kabul edildi. Diğer gündem maddelerinin görüşülmek üzere imar  komisyona sevk edildiği meclis toplantısında konuşma yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; İller Bankası tarafından Fen İşleri Müdürlüğü çalışmaların için kullanılacak olan asfalt ,yama ve kaplama, fırça beton, kaldırım için meclis onayından geçen  13 milyon TL kredinin hangi alanlarda kullanıldığını biten ve devam eden çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

“Geri dönüşümü belediye tarafından yapılıp organize edeceğiz”

”Sıfır Atık” kapsamında geri dönüşümün belediye tarafında yapılıp organize edilmesi için İller Bankası’ndan  20 Milyon TL kredilik bir proje hakkında bilgiler aktaran Başkan Demirtaş;” Bu projeye artı olarak yer altı konteyner sistemini dahil ederek  tüm alana yayacağız. Bunu da meclis gündemine taşımayı düşünüyorum. Yeni yapılan sitelerde bunu zorunlu hale getirmeyi düşünüyorum Yerini site sahiplerinin belirleyecek konteynerleri ise bizim koyacağız sistemle çöpleri kaynağında ayrıştırmayı düşünüyoruz” dedi.

“Çalanla, rüşvet yiyenle aynı kefede olma sanışımız olmaz”

Son günlerde piyasada dolanan aslı ve astarı olmayan kirli bilgilerle belediyenin yıpratılmaya yönelik bir algı operasyonu yapıldığına dikkat çeken Başkan Demirtaş; Kardeşim dahi olsa kamunun 5 kuruşunu kimseye yedirtmem, Yedirtmeyeceğim de. Ne pahasına olursa olsun. Konular teftişle inceleme altına alındı, somut deliller  rastlarsak gerekeni o zaman yapacağız. Ben 40 yıllık idareciyim hem adama görev verip hem de hırsız muamelesine tutmak ile adam çalıştırılmaz. Hırsızlığını ispat edinceye kadar bizim için namusludur. Ama tespit edersek kardeşimde olsa taviz vermem .Gereken yasal işlemleri başlatırım. Bizim parasal konularda  hırsızlarla, çalanlarla, rüşvet yiyenlerle aynı kefede olma şansımız asla olamaz” diye konuştu.

“Bakanımız tamam derse sorunu çözeceğiz”

Burada hepimiz Allah rızasını kazanmak için dürüst vazife yapmak zorundayız diyerek söz alan Ak Parti Grup Başkanı Yavuz Yılmaz;” Yıldıray Çınar Kültür Merkezi’nin merdiven ve dış görüntüsü hakkında bir çalışma yapılamasını istiyoruz. Bir de Unkapanı Kültür Merkezi bu yerinde bir an önce kötü durumunda kurtulması gerekiyor “dedi. Yılmaz’ın isteklerine cevap veren Başkan Demirtaş;” Yıldıray Çınar Kültür Merkezimiz için talimat verdim ekiplerimiz çalışmalarına başladı. Unkapanı Kültür Merkezi’ni ise Sağlık Bakanlığına vermeyi düşünüyoruz. Konu Sağlık Bakanımıza kadar ulaştı. Bakanımız tamam derse sorunu da çözeceğiz “dedi.

“Belediye tesisleri belediyenin kullanımında olmalı”

Derebahçe Mahallesi’nde bulunan Halim Batur Spor Kompleksini kullanan YAB-PA spor akademisinin buradan çıkarılmasını gündeme taşıyan Ak Parti Meclis Üyesi Erol Köroğlu;” Burada  bir siyasi hesaplaşma algısı oluşuyor kamuoyunda. Bu kulübümüz buradan çıkarılacak mı? Sorusuna da  cevap veren Başkan Demirtaş,” Siyasi bir hesaplaşma olsaydı göreve geldiğim gün bunu yapardım. Aradan iki sene geçmiş. Benim şahıslarla işim yok. Siyasete adına oy almak içinde  hizmet yapma niyetimiz de yok. Biz olaya her zaman yapıcı yaklaşıyoruz. Allah nasip edecekse bi işi oluyor. Etmiyecekse olmuyor. Bu kadar net. Bizim burada muradımız belediye ye uygun olması. Belediyenin tesislerinde yetkinin kullanımın belediye de kalmasını istiyoruz” dedi.

“Size 2 kere teşekkür ediyoruz”

Meclis toplantısı kapanış öncesi söz alan MHP Grup Başkanı İbrahim Üstün;” Öncelikle YKS sınavında öğrencilerimize ulaşımda kolaylık olsun diye verdiği destekden ötürü şahsım ve grubum adına teşekkür ediyorum. Yine engellilerimiz için önem arz eden Sevgi İzi projesi Hem İlkadım halkı adına hem de projeyi Fevzi Çakmak Mahalles’inde başlatması isabetli bir kara olmuş. Biz alışılmış muhalefetten farklı iyileri alkışlarken yanlış gördüklerimizi eleştirmek ve doğrulara yardımcı olmak için buradayız. Bu sebepten ötürü size 2 kere teşekkür ediyorum” dedi.

AdminAdmin