GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-02-2021 09:52   Güncelleme : 23-02-2021 09:52

KAFE VE RESTORANLAR AÇILIYOR MU ?

Kafe, restoran ve lokantaların salgın sürecindeki kısıtlamalarda kapatılmasının ardından ne zaman açılacağı konusu merak konusu oldu.

KAFE VE RESTORANLAR AÇILIYOR MU ?

Geçen hafta yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Salgın tedbirleriyle sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır" dedi. Önceki gün ise sektör hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bilgi veren Tüm Restoranlar ve Turizmler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl, konuyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

EN KISA SÜREDE RESTORANLARIN AÇILMASINI BEKLİYORUZ

Ramazan Bingöl, "Başkanımıza bizim derneğin yapmış olduğunu çalışmaları anlatarak sektör ile ilgili bilgi verdim. Desteklerle ilgili konuştuk. En kısa zamanda detayları belirleyerek restoranları açmak istiyoruz. Ayrıca görüşmelerimiz devam ediyor. Vali Bey, Bakanlıklarla görüşüp, bir ortak paydada buluşup en kısa sürede restoranların açılmasını bekliyoruz" dedi.

MART AYINDA RESTORANLARIN AÇILACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ

Restoranların açılışının şuanda değerlendirme aşamasında olduğunu söyleyen Bingöl, "Mart ayında restoranların açılacağını düşünüyoruz" dedi.Restoran ve lokantalarda uygulanacak tedbirlere de dikkat çeken Bingöl, "Biz Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile bir protokol imzaladık. Burada Güvenilir Restoran ve Lokanta belgesi veriyoruz. Bu belgeye sahip  işletmeler daha ön daha öncelikli olabilir" dedi. 'RESTORAN VE LOKANTALAR EN DOĞRU NASIL AÇILIR' KONUSUNU GÖRÜŞECEĞİZ Bingöl, "Sayın Başkanımız ile görüştükten sonra, Sağlık Bakanlığı, Valilik ve ilgili Bakanlıklarla da 'restoran ve lokantalar en doğru nasıl açılır' konusunu görüşeceğiz. Beklentimiz restoran ve lokantaların mart ayında açılacağı yönünde" dedi. Kaynak: Haberler.com