GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-11-2020 18:33   Güncelleme : 12-11-2020 18:33

FİDAN DİKİLEN ALAN KARABAĞ ORMAN SAHASI İLAN EDİLDİ

Samsun’un Bafra ilçesinde "Geleceğe Nefes Projesi" etkinliği kapsamında Karabağ Orman Sahası adı verilen bölgeye fidan ekimi gerçekleştirildi. Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen’in önerisi ile fidanların dikildiği alan Karabağ Orman Sahası olarak ilan edildi.

FİDAN DİKİLEN ALAN KARABAĞ ORMAN SAHASI İLAN EDİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda başlatılan "Geleceğe Nefes" kampanyası dahilinde, Milli Ağaçlandırma kapsamında, Bafra Orman ve Tarım Müdürlüğü ile Bafra Orman İşletme Müdürlüğü tarafından İlçemize bağlı Sarıçevre Mahallesi Çatak Mevkiinde fidan dikim programı düzenlendi.

Geçtiğimiz yıl "11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü" kapsamında düzenlenen etkinlikte 11 milyonu aşkın fidan ekilmesinin ardından gözler 2020 yılının Geleceğe Nefes Projesi etkinliğine çevrildi. Bu yıl yeni bir rekora hazırlanan, gelecegenefes.com sitesi üzerinden katılımın sağlandığı "Geleceğe Nefes Ol" projesinde bugün saat 11.11’de tüm ülkede olduğu gibi Samsun’un Bafra ilçesinde de fidanlar toprakla buluştu.Bafra ilçesi Sarıçevre Mahallesinde toplanan Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Fatih Özer, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve Bafra Orman İşletme Müdürlüğü idari kadro ve personelleri burada oluşturulan “Karabağ Orman Sahası”’nda fidan ekimi gerçekleştirdi.

Çok sayıda defne ve çam ağacı toprakla buluşmasının ardından Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen’in önerisi ile fidanların dikildiği alan Karabağ Orman Sahası olarak ilan edildi.