bafrahaberleri.com | Sizin için
HV
02 EKİM Pazartesi 02:00
Advert

BAŞKAN SEMİZ'İN KURBAN BAYRAMI MESAJI 

AK Parti Bafra İlçe Başkanı Av. İbrahim Semiz Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Semiz mesajında, kısıtlamalar söz konusu olmasa da tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini vurguladı.

Yaşam
Giriş Tarihi : 20-07-2021 01:41
BAŞKAN SEMİZ'İN KURBAN BAYRAMI MESAJI 
"

Başkan Semiz'in mesajı;

“Hicretin ikinci yılından itibaren Hz. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) her yıl hem kurban kesmiş hem de gücü yetenlerden kesmelerini istemiştir. Gücü yetenler için kurban, ihmal edilmemesi gereken bir ibadettir. İnşallah bu Kurban Bayramı ülkemiz ve dünya üzerindeki bütün musibet, bela ve hastalıkların uzaklaşmasına vesile olur. Bu bayram, her ne kadar Ramazan Bayramında olduğu gibi bir kısıtlama söz konusu olmasa da bizlerin yine de tedbirleri elden bırakmamamız gerekiyor. Bayram ziyaretlerinin kısa tutulması, mümkünse açık havada yapılması, maske ve mesafe korunması, hijyenin sağlanması, el öpme, sarılma, temas ile yeme içme olmaması gibi uyarıları da dikkate almamız gerekiyor. Tabii ki bu tedbirler riski ortadan kaldırmaz, ama azaltabilir. Bizi, yaşadığımız ağır sıkıntılardan çıkaran, çok kısa bir zamanda dünyanın en dinamik ülkelerinden biri haline getiren güç millet olma iradesidir. Bayramlarımız duygu birlikteliğimizin ve beraberliğimizin en güzel ve canlı örneğidir.” Dedi.

Açıklamasını sürdüren Başkan Semiz,  “Bu duygularla, tüm kardeşlerimin Kurban Bayramını kutluyor, bu güzel günlerin coşkusunu ailenizle, sevdiklerinizle birlikte doyasıya yaşamanızı temenni ediyor, bayramın İslam Alemiyle birlikte tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

EditörEditör

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR