GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-10-2020 12:19   Güncelleme : 27-10-2020 19:31

BAŞKAN KILIÇ'IN MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI MESAJI

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Mevlid-i Nebi Haftası dolasıyla bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN KILIÇ'IN MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI MESAJI

Sevgi, hoşgörü, güzel ahlak ve adaleti ile tüm insanlığa örnek olan âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin kutlu doğumunun 1449. sene-i devriyesine idrak etmenin huzur ve saadetini yaşıyoruz. 

O’nun hayatı; dürüstlüğün, erdemin, şefkat ve merhametin sınır tanımayan boyutlarıyla doğru ile yanlışı birbirinden ayıran ölçüsüyle bizleri aydınlatmıştır.

Sevgili Peygamberimiz,  barış ve sevgi öğretisinin taşıyıcısı olmuş, adalet, hoş görü, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiş, mukaddes sözleri, tavsiyeleri, yaşayış ve hayatı algılama şekliyle de bütün insanlığa örnek olmuştur. 

Bu vesileyle Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) güzel ahlakının ve insanlığa ulaştırdığı mukaddes mesajını daha iyi idrak edebilmek temennisiyle “Mevlid-i Nebi Haftası’nın “  cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, aziz milletimizin birlik ve beraberliğine, bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyor,idrak edeceğimiz mevlid kandilimizin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum.