bafrahaberleri.com | Sizin için
HV
02 EKİM Pazartesi 01:21
Advert

BAŞKAN DEMİR'DEN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Samsun Büyükşehir Belediye başkanı Mustafa Demir 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Gündem
Giriş Tarihi : 08-03-2021 12:51
BAŞKAN DEMİR'DEN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI
"

Kadınlar, yaşamımızın her anında yanımızda olan, bizleri dünyaya getiren, büyüten, yetiştiren, eğiten, sevgisi ile kuşatan ve şefkatli yürekleriyle bir an olsun bizleri yalnız bırakmayan, en değerli varlıklarımızdır.

Hayatımızın anlamı olan kadınlar bizlerin baş tacı; annemiz, hayat arkadaşımız, kızımız, kardeşimiz, hayatımıza renk katan ve anlamlı kılan varlıklardır. 

Kadınlarımız öyle bir şerefe, öyle bir nimete sahip ki; Yaradan, kullarını dünyaya getirme görevini onlara vermiştir.

Cennetin, anaların ayakları altında olduğunu söyleyen Peygamber Efendimiz (S.A.V.) 'Sizin en hayırlınız kadınlara en iyi davrananlarınızdır' uyarısında  bulunarak, kadına verilmesi gereken değeri ortaya koymuştur.

Bir kadın toplumun içindeyse o toplum medenidir. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak da pek çok çalışmamızda Samsunlu Hanım kardeşlerimizin yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz.

Kadınlarımızın her alanda varlığını güçlendirerek yaptığımız tüm proje, yatırım ve hizmetlerde onların azminden ve gücünden yararlanıyoruz. Kadın, her şeyden önce bir insandır ve ona hak ettiği değeri gösterene de, insanoğlu denir.  Kadına yönelik her türlü şiddetin de karşısındayız.

Geçmişten bugüne milletimizin var olmasında büyük rol oynayan, Fatma Çavuş’tan Nene Hatun’a kadar tarihimizin ve bugünümüzün tüm fedakâr kadınlarını tazimle yâd ediyorum.

Bu vesileyle başta tüm şehit anneleri ve eşleri olmak üzere; yaşamın her anında her türlü fedakârlıkta bulunan, sıkıntılarımızı paylaşan ve her zaman yanımızda olan kadınlarımız ile attığım her adımda bana güç veren annem, eşim ve kızlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum.

 

EditörEditör

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR