GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-02-2021 17:32   Güncelleme : 13-02-2021 17:33

BAKAN SELÇUK ÇARŞAMBA’DA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Çarşamba’da Engelsiz Yaşam Bakım  Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nin açılışına katıldı.

BAKAN SELÇUK ÇARŞAMBA’DA

Bir dizi toplantı ve programa katılmak için Samsun’a gelen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Çarşamba ilçesine de ziyaretler gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Halit Doğan’dan ilçeye dair bilgiler alan Bakan Selçuk, engelli bireylerin eğitimine katkı sunmak amacıyla ilçede yapımı tamamlanan Engelsiz Yaşam Merkezi’nin açılışını yaptı.

“Engellilerimize, çocuklarımıza, yaşlılarımıza, herkese sahip çıkmayı önemsiyoruz”

Çarşamba’da gerçekleşen açılışta konuşan Bakan Selçuk, “Çarşambamızda hem Engelsiz Yaşam Merkezimiz hem de Gündüzlü Bakım Merkezimiz olmak üzere iki kurumumuzun açılışını gerçekleştiriyoruz. İki sene öncesinde Türkiye’de sadece 7 gündüzlü bakım merkezi vardı. Geçen sene ile beraber 75 ilimizde 124 gündüzlü bakım merkezimize kavuştuk. Gündüzlü bakım merkezlerimiz hem engellilerimiz için hem de aileleri için sosyal ve kültürel anlamda birçok fırsatlar sunuyor. Ailelerimize de bu merkezlerde destek oluyoruz. Esasında bu açılışı daha erken planlıyorduk ama pandemi dolayısıyla açılışı bugüne kaldı. İnşallah hayırlı uğurlu olsun diyorum. Hayaller engelsizdir diyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde de Türkiye’deki bütün engellilerimize, çocuklarımıza, yaşlılarımıza, herkese sahip çıkmayı önemsiyoruz. Bu güzel merkezler için de bütün katkı sunanlara, Çarşamba Belediyemize ve Ticaret Borsamıza bir kez daha teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde, 2021 yılında daha birçok kuruluşu hem Çarşamba’ya hem de Samsun’umuza kazandırmayı ümit ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun diyorum” ifadelerini kullandı.