bafrahaberleri.com | Sizin için
HV
02 EKİM Pazartesi 01:20
Advert

Bafra TSO'dan “Nöropazarlama ve Yeni Nesil Pazarlama Trendleri" semineri

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Bafra Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ve çalışanlarının katılımı ve Eğitmen Ayhan Avcı’nın anlatımlarıyla “Nöropazarlama ve Yeni Nesil Pazarlama Trendleri” konulu seminer verildi.

Eğitim
Giriş Tarihi : 21-06-2023 16:44   Güncelleme : 21-06-2023 16:55
Bafra TSO'dan “Nöropazarlama ve Yeni Nesil Pazarlama Trendleri

Seminerde slayt eşliğinde sunum yapan Bafra TSO Genel Sekreter Yardımcısı, Eğitmen Ayhan Avcı, “Pazarlama firmaların veya şirketlerin, herhangi ürün veya hizmetlerin müşterilerinin ilgisini çekeceğini tayin etmeleri ve satışlar, iletişim ve işletme idaresi geliştirmeleri için stratejileri belirlemeleri sürecidir. Satışın özünü “satmak” oluştururken; pazarlamanın özünü “ihtiyacı karşılayan ürünü, fikri bulmak” oluşturur. “Pazarlama, müşteriyi şirkete getirmek, satış ise müşteriyi eli dolu göndermektir. Nöropazarlama ise tüketicilerin beyinlerinin reklam, markalaşma, paketleme, fiyatlandırma ve ürün tasarımı gibi farklı pazarlama uyaranlarına nasıl tepki verdiğini anlamayı amaçlayan bir pazarlama araştırması alanıdır. Bu alan, tüketici davranışı ve tercihleri hakkında fikir edinmek için nörobilim, psikoloji ve pazarlamayı birleştirir” dedi.


Pazarlama tarihçesi, Pazarlamanın Gelişim Süreçleri ve Nöropazarlama araçlarından bahseden Ayhan Avcı Türkiye'de ve Dünyada gelişen ve uygulanmakta olan Pazarlama ve Nöropazarlama uygulamalarından hakkında örnekler vererek; “Bir işletmenin en önemli hedefi pazarda rekabet gücünü ve üstünlüğünü koruyabilmesidir. Tabi bunu koruyabilmesi içinde kendisini sürekli olarak yenilemeli ve gelişmelere açık olması gerekir” Diye konuştu.

Ayrıca programın sonunda gerçekleşen yarışmada birinci olan Beyzanur Genç'e  ve ikinci olan Erol Söylemez’ e kitap hediye edildi.

EditörEditör

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR