GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-11-2020 11:12   Güncelleme : 03-11-2020 11:12

19 MAYIS'TA DOĞAYA SAYGI ETKİNLİĞİ

19 Mayıs Belediyesi, Nebiyan Doğa Festivali Etkinlik Yönetimi ile birlikte fidan dikim etkinliği düzenledi.

19 MAYIS'TA DOĞAYA SAYGI ETKİNLİĞİ

İlçenin Aydınpınar Mahallesi sınırları içierisinde bulunan Nebiyan Doğa Festivali Yeni Çadır Kamp alanında düzenlenen etkinliğe, 61. Hükümet Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve Nebiyan Doğa Festivali Etkinlik Yönetimi katıldı.

Etkinlikte açıklamalarda bulunun Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç; ''Bütün dünyanın uğraştığı ve Türkiye'de de etkisini gösteren Kovid-19 salgınına dikkati çekmek amacıyla 'Doğaya Saygı' etkinliğinin çok anlamlı olduğuna işaret eden Kılıç, "İnsanoğlu olarak doğayı bilinçsizce kirletiyoruz. Ormana, suya, yaban hayatına sahip çıkmak zorundayız. Farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir etkinliğin düzenlenmesi çok önemlidir. Bir virüs ile doğanın önemini daha iyi anlar hale geldik. Oluşturulan bu farkındalığı geleceğe taşımak durumundayız. Doğanın kıymetini bilmek zorundayız. Bunlara muhtaç kalmadan farkına vararak erken tedbirler almalıyız" ifadelerini kullandı.

SALGINA DİKKAT
19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ise Kovid-19 salgınına dikkati çekmek için fidan dikimi etkinliği düzenlediklerini dile getirdi. Gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmayı amaçladıklarını belirten Topaloğlu, "Doğayı önemsiyoruz. Bu nedenle de hem buraya dikkati çekmek hem de içinde bulunduğumuz pandemi koşullarında doğaya saygı adına fidan dikimi gerçekleştirdik" diye konuştu.

Ardından doğa yürüyüşü gerçekleştiren ekip, nebiyan kestanesi eşliğinde çay sohbeti ile günü geçirdi.